n Hollywood zijn zondagavond voor de 87ste keer de Oscars uitgereikt, de felbegeerde en meest prestigieuze filmprijzen ter wereld.

De film Birdman van regisseur Alejandro González Iñárritu was de grote winnaar. De film over een gevierde Hollywood-ster die eenmaal wil schitteren in een serieus toneelstuk won vier Oscars, voor beste film, beste regie, camerawerk en scenario.

Metro zet alle winnaars van de Oscars 2015 voor je op een rij:

BESTE FILM
American Sniper
WINNAAR: Birdman, or the Unexpected Virtue of Ignorance
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash

BESTE ACTRICE
Marion Cotillard, Two Days, One Night
Felicity Jones, The Theory of Everything
WINNAAR: Julianne Moore, Still Alice
Rosamund Pike, Gone Girl
Reese Witherspoon, Wild

BESTE ACTEUR
Steve Carell, Foxcatcher
Bradley Cooper, American Sniper
Benedict Cumberbatch, The Imitation Game
Michael Keaton, Birdman, or the Unexpected Virtue of Ignorance
WINNAAR: Eddie Redmayne, The Theory of Everything

BESTE REGIE
WINNAAR: Alejandro Iñárritu, Birdman, or the Unexpected Virtue of Ignorance
Richard Linklater, Boyhood
Bennett Miller, Foxcatcher
Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
Morten Tyldum, The Imitation Game

BESTE VROUWELIJKE BIJROL
WINNAAR: Patricia Arquette, Boyhood
Laura Dern, Wild
Keira Knightley, The Imitation Game
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods

BESTE MANNELIJKE BIJROL
Robert Duvall, The Judge
Ethan Hawke, Boyhood
Edward Norton, Birdman
Mark Ruffalo, Foxcatcher
WINNAAR: J.K. Simmons, Whiplash

BESTE LANGE ANIMATIE
WINNAAR: Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of The Princess Kaguya

ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY
Roger Deakins, Unbroken
WINNAAR: Emmanuel Lubezki, Birdman
Dick Pope, Mr. Turner
Robert Yeoman, The Grand Budapest Hotel
Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski, Ida

Lees meer: Vier Oscars voor Birdman

BESTE KOSTUUM
WINNAAR: The Grand Budapest Hotel
Inherent Vice
Into the Woods
Maleficent
Mr. Turner

BESTE BEWERKTE SCENARIO
Paul Thomas Anderson, Inherent Vice
Damien Chazelle, Whiplash
Jason Hall, American Sniper
Anthony McCarten, The Theory of Everything
WINNAAR: Graham Moore, The Imitation Game

BESTE ORIGINELE SCENARIO
Wes Anderson and Hugo Guinness, The Grand Budapest Hotel
Dan Futterman and E. Max Frye, Foxcatcher
Dan Gilroy, Nightcrawler
WINNAAR: Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris and Armando Bo, Birdman
Richard Linklater, Boyhood

BESTE BUITENLANDSE FILM
Leviathan
WINNAAR: Ida
Tangerines
Timbuktu
Wild Tales

BEST DOCUMENTARY FEATURE
WINNAAR: CITIZENFOUR
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt in the Earth
Virunga

BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT
WINNAAR: Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper
White Earth

ACHIEVEMENT IN FILM EDITING
American Sniper
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
WINNAAR: Whiplash

ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING
Foxcatcher
WINNAAR: The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (BEST ORIGINAL SCORE)
WINNAAR: Alexandre Desplat, The Grand Budapest Hotel
Alexandre Desplat, The Imitation Game
Johann Johannsson, The Theory of Everything
Gary Yershon, Mr. Turner
Hans Zimmer, Interstellar

ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (BEST SONG)
Everything is Awesome from The LEGO Movie (written by Shawn Patterson)
WINNAAR: Glory from Selma (written by Common and John Legend)
Grateful from Beyond the Lights (music and lyric by Diane Warren)
I’m Not Gonna Miss You from Glen Campbell … I’ll Be Me (written by Glen Campbell and Julian Raymond)
Lost Stars from Begin Again (written by Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley and Nick Southwood)

ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN
WINNAAR: The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Into the Woods
Mr. Turner

BEST ANIMATED SHORT FILM
The Bigger Picture
The Dam Keeper
WINNAAR: Feast
Me and My Moulton
A Single Life

BEST LIVE ACTION SHORT FILM
Aya
Boogaloo and Graham
Butter Lamp
Parvaneh
WINNAAR: The Phone Call

ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING
WINNAAR: American Sniper
Birdman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
Unbroken

ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING
American Sniper
Birdman
Interstellar
Unbroken
WINNAAR: Whiplash

ACHIEVEMENT IN VISUAL EFFECTS
Captain America
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
WINNAAR: Interstellar
X-Men: Days of Future Past

Wat vind jij? Reageer hieronder: